Az új amerikai elnök megválasztása óta már eltelt 10 kereskedési nap. A piaci reakciók elég egyértelműen kijelölték, hogy mire számítanak a befektetők.
- az amerikai részvénypiac új történelmi csúcsra jutott (november 8. óta 3% emelkedés)
A befektetők javuló eredményességet várnak és nem zavarja őket a történelmileg magasnak mondható árazási (P/E) szint sem.

- a dollár közel 4%-ot erősödött a választás előtti naphoz képest
Szinte biztossá vált a decemberi Fed kamatemelés, sőt 2017-ben is jöhet még kettő, így a fennmaradó európai monetáris lazítás mellett még inkább vonzó a zöldhasú.

- a hosszú amerikai kötvényhozamok jelentősen (+0,5%) megugrottak
A magasabb növekedést fiskális költekezéssel fogja elérni Amerika, ami az inflációs várakozásokat is megemeli, így kevésbé vonzó a kötvénybefektetés a részvényekkel szemben.

- 5%-ot esett az arany árfolyama
A negatív reálkamatok (0-1% kamatszint, 1-2%-os infláció) mellett jó értékmegőrzőként funkcionálnak a nemesfémek, viszont a helyzet fordulóban van, így csökkent az arany csillogása is.

- menekülés a feltörekvő eszközökből (5%-os részvénypiaci esés), jelentős tőkekivonások a részvény- és kötvénypiacokról
A globális kereskedelemben a protekcionista irányvonal erősödése várható, aminek a vesztesei egyértelműen a feltörekvő országok lehetnek. Ráadásul a dollár szárnyalása sem jó a dollárban eladósodott feltörekvő országoknak.

A fentieken túl váratlannak mondható (az első pár óra kivételével) az árfolyamok ingadozásának elmaradása. A piaci szereplők között konszenzus volt, hogy Trump győzelme a kiszámíthatatlanságot hozza majd magával.
A hazai piacon az euró-forint árfolyam nem mozdult el érdemben, és a BUX index is tartani tudta a 30 ezer pont körüli szintet. Ellenben a magyar kötvényhozamok nem mentesültek a nemzetközi trendektől, 0,5%-kal emelkedtek a hosszú hozamok és növekedett a különbség a fejlett kötvényhozamokhoz képest is.
jönnek még izgalmas pillanatok
Amerikában most a befektetők többsége a bizalomra okot adó pontokra koncentrál, de a lényeg majd jövő év közepén következik, amikor Trump és csapata összerakja a következő költségvetést. Ekkor derül majd ki igazán, hogy mitől is fog pörögni (az infrastruktúra beruházásokon túl) az amerikai gazdaság, és ennek mi lesz az ára (eladósodás, kereskedelmi kapcsolatok…).